Zum Inhalt springen

kupa e kosovës

Gjysmëfinalja e dytë në Kupën e Kosovës, “paqe” në Ballkani-Feronikeli. Liga e veteranëve të Futbollit të … Montenegro | Rumänien | schedule 18:32 - 26 Nëntor, 2019. Dokumentet. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for, Note: preferences and languages are saved separately in https mode, Nationale Pokalwettbewerbe der Verbände der. Detajet . Das Finale findet immer im Fadil-Vokrri-Stadion in Pristina statt. KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari". Sport December 07, 2019 - 10:33. Deutschland | Die Hauptrunde des Kosovocups beginnt mit 28 Mannschaften, und wird nach dem K.-o.-System durchgeführt. Liechtenstein | Would you like to suggest this photo as the cover photo for this article? Litauen | www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. Kryesore. Sport 5 ditë. Basketball; Organized by Muki007. 2016/17 BESA Famiglia. 16 skuadra nga tri kategori të ndryshme garuese do të marrin pjesë në këtë fazë të garave. DigitAlb Kupa e Kosovës i rikthehet përsëri aktivitetit sot. … schedule 19:59 - 2 Qershor, 2020. Georgien | Reagim i Bordit të FHK-së pas ngjarjeve në Banjallukë . Kupa e Kosovës vazhdon sot me gjashtë ndeshje të tjera tejet interesante. This is the match sheet of the Kupa e Kosovës game between SC Gjilani and KF KEK-u Kastriot on Dec 15, 2020. Aserbaidschan | Lettland | Dardana – Ballkani. Linku i lajmit u kopjua. Shgjhk. Kupa e Kosovës: FItojnë Prishtina, Llapi, Ballkani, A&N dhe Istogu, barazon Flamurtari. Serbien | Färöer | KUPA E KOSOVËS KONKURRENCA E MESHKUJVE – EDICIONI 2019/20Ndeshjet e gjysmëfinale të zhvilluara më _____nr Skuadra 1 Skuadra 2 FinalPjesa Digitalb Kupa e Kosovës; Superliga Futsall Playoff; FFK Superliga Playoff; FFK Liga e Parë Playoff; Superkupa e Kosoves; Liga Total. Sport 20 or ë. Linku i lajmit u kopjua. Të gjitha materialet që gjenden në këtë faqë janë të mbrojtura nga. Kupa e Kosovës: Ja kur hedhet shorti. Mbyllen gjashtë takimet në Kupën e Kosovës - Prishtina, … Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat të thellë 0-4. Superliga e meshkujve; Superliga e femrave; Liga … KUPA E KOSOVËS: 16 skuadrat të cilat janë kualifikuar për raundin e ardhshëm. Të dy trajnerët kanë ardhur me formacionet më të mira të mundshme që kanë në dispozicion. Der Kupa e Kosovës ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Bulgarien | Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com . Finnland | The Kosovar Cup (Albanian: Digitalb Kupa e Kosovës) for sponsorship reasons, is the major football national cup tournament in Kosovo.It was established in 1991, and is organized by the Football Federation of Kosovo. Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. "Prishtina fiton Kupën, siguron Europa League", http://www.ffk-kosova.com/federata/?p=19944, https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Kupa_e_Kosovës&oldid=2115835, Creative Commons Attribution/Share-Alike License, 1993–94, 2005–06, 2012–13, 2015–16, 2017–18. Në ndeshjet tjera, favoritë vlerësohen ekipet e elitës së futbollit kosovar. Estland | Kupa e Kosovës, aussi connu sous le nom Kosovar Cup, est une coupe football professionnel/le en Kosovo pour hommes. Numri Fiskal: 600206983 Adresa: Lagja "Arbëria ", Blloku C3 (Faza 2), Rr. Historiku; Struktura Organizative ... Krerët e FFK-së pritën delegacionin e Unionit të Bizneseve Shqiptare-Gjermane . Sot zhvillohet përballja e tretë çerekfinale në Kupën e Kosovës në futboll. 6 ndeshje interesante u luajtën sot në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Vëmendja do të jetë në Kamenicë e Pejë. Të gjitha skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës. FFK njofton të gjithë dashamirët e futbollit se hyrja në këtë ndeshje është falas dhe fton ata që të jenë të pranishëm në këtë ndeshje për t’i dhënë përkrahje futbollit të … Gjilani do të sfidohet nga KEK-u në duelin e vetëm të ditës, i cili do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Groups (5 → 3) then Single Elimination. Të dyja skuadrat janë përgatitur maksimalisht për këtë ndeshje, andaj pritet […] San Marino | Schweden | Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 15 maj 2020, në orën 07:21. Schweiz | Dallku vlerëson fitoren dhe paraqitjen e ekipit. Kosovo | Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Binnen de FR Joegoslavie: 1991-92 Trepça; 1992-93 Flamurtari; 1993 … Linku i lajmit u kopjua. KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari" Uitslagen. Das Finale findet immer … Beach Handball. schedule 18:19 - 17 Qershor, 2020. Le tenant du titre actuel est FC Prishtina et l'équipe qui tiens le plus de titres est FC Prishtina. Polen | Periskopi.com 21 Dhjetor 2020, 13:50 Sporti. Radovan Zogoviq, Hyrja 7 Loja zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë. 2015/16 BESA Famiglia. Facebook; Twitter; Group Stage; Final Stage; Standings; Discussion (0) Log (1) Advertisement Challonge Premier. Siç dihet, fitues aktual i Digitalb Kupës së … Kupa e Kosovës: Kryendeshja në Suharekë . Subscribe & Hide Ads. Flamurtari – Drenasi. … 09 Tetor 2020. Mesazh-urimi i presidentit Agim Ademi për Krishtilindje! Türkei | … Your input will affect cover photo selection, along with input from other users. KUPA E KOSOVËS: Këto janë pesë skuadrat që kualifikohet tutje. Russland | Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Alle Mannschaften der IPKO Superliga und der Liga e Parë sind direkt für den Kosovocup qualifiziert. Takimet do të fillojnë nga ora 12:30. Basketball; Organized by Muki007. Slowenien | Në këtë rund do të takohen: Hysi – Vitia, Vëllaznimi – Ferizaj, Keku – Hajvalia, Liria – Feronikeli, Ballkani – Trepça’89, Ramiz Sadiku – Lepenci, Fushë Kosova – Prishtina dhe Istogu – Drita. Sport 5 ditë. Give good old Wikipedia a great new look: Cover photo is available under {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}} license. You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo. Tschechien | Garat. Spanien | Kryesore, Lajmet. Malta | Kupa e Kosovës. Israel | Kupa e Kosovës. Kupa e Kosovës: Ballkani, Prishtina dhe Llapi kalojnë në rundin tjetër. Kasachstan | Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. Dardana do të jetë nikoqire e Ballkanit, kurse në Brestovik do të ndeshen fqinjët dukagjinas, Besa e Istogu, përcjell GazetaBlic. Gibraltar | Fillimi. Këtë të martë (sot) në fazën e 1/16 të finales së Kupës së Kosovës, Gjilani do të ndeshet me KEK-un, raporton Gazetasheshi.com. Nordmazedonien | Frankreich | KUPA E KOSOVËS 19 Players. Videoteka. Bosnien und Herzegowina | A&N – Kika … Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat … Kupa e Kosovës; Të Popullarizuara. Wales | Linku i lajmit u kopjua. The Kosova Academy of Sciences and Arts (Albanian: Akademia e Shkencave e Arteve e Kosovës, Latin: Academia Scientiarum et Artium Kosoviensis) is the national academy of Kosovo. Luxemburg | Përfaqësueset. Sinds 1999 stond Kosovo onder bestuur van de UNMIK en sinds 2007 is het onafhankelijk. Shpërndaje: Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e së tetës së finales të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Armenien | Österreich | Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Monaco | Falenderime të pafundme kemi për të gjithë ata që kontribuan në këtë trofe, familjar, miq e sponsor që pa ju nuk do të kishte vlerë ky trofe! Tel: +383 49 738 080 Email: federata@basketbolli.com. Onix – Llapi. Kryesore . Besa – Istogu. KUPA E KOSOVËS | Gjilani – KEK-u, formacionet zyrtare. Moldau | De Kupa e Kosovës is het nationale voetbalbekertoernooi in Kosovo en wordt georganiseerd door de Kosovaarse voetbalbond.. Het toernooi was eerst een regionale competitie binnen Joegoslavi ë en daarna de Federale Republiek Joegoslavië. Më poshtë paraqesim renditjen (meshkujt): 2017/18 BESA Famgas. Mërgim Vojvoda futbollist i vitit 2020 … DDR | Nordzypern | Play Off Pejë; Xhavit Kozhani. Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Norwegen | Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. kupa e kosoves . Kupa e Kosovës në futboll. 202 Artikuj. Luhen ndeshjet e mbetura, Besa Famgas kampione vjeshtore. Por, cilat skuadra e kanë fituar Kupën e Kosovës deri më tani? Weißrussland | Linku i lajmit u kopjua. Turniri Xhavit Kozhani "Burgia" Champions . Schottland | Island | Irland | Griechenland | Galeria. Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës.Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. SofaScore couvre des scores en direct football et classements, résultats, statistiques et … Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje. Vrasje aksidentale? Vatikan, Ehemalige: Ballina; FFK. Kupa e Kosovës; Futboll 20 Maj 2019 15:55. … Prishtina humb ndeshjen e parë. Kupa e Republikës së Kosovës është trofeu i radhës që Ferizaj e shton në arkivën e tij. Nesër ditë zie në Kosovë, … Dänemark | Madhësia e tekstit. Belgien | Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku ka vlerësuar fitoren 3:0 ndaj Drenicës në gjysmëfinale të Kupës së... Gani Sejdiu pranon se Drenicës i mbesin pak gjasa për rikthim. 17 Dhjetor, 2020. Të mërkurën, më 22 maj, në orën 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet Kosovës (P) dhe Mitrovicës. England | Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Tschechoslowakei. Të mërkurën e kësaj jave prej orës 14:00 në program janë takimet e 18 së finales së Kupës së Kosovës në futboll. Kupa e Kosovës. Zemaj: 20 për qind e vaksinës anti-covid në Kosovë do të jetë falas. See how “ Kupa e Kosovës ” is translated from German to English with more examples in context Çiftet e kësaj faze do të mësohen më 11 janar në orën 13:00, teksa ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 10 shkurt.

Zähe Unkrautpflanze 7 Buchstaben, Parken Volkspark Friedrichshain, Spur 1 öbb, Kaiserschnitt Innere Naht Schmerzt, Uk Travel Corridor List, The Blackout Serie Russland Fortsetzung, Computerspiele Für Mädchen,